Predstav si, že zvládaš životné zmeny rozvážne a s pokojom

Rozchod v láske, ukončenie školy, sobáš, narodenie detí, zmena zamestnania, zmena podnikania či iné životné straty.

Predstav si, že žiaden „úder osudu“ ťa nevyhodí z rovnováhy a ty si udržiavaš pevnú pôdu pod nohami.

Predstav si, že si stabilnou oporou pre seba a že si vždy vieš poradiť s náročnou životnou situáciou.

 

Prečo Ti práve ja dokážem pomôcť

Môj život je plný zmien.

 Dva týždne po mojom narodení mi zomrela moja mama.
 Na strednej som sa tak vášnivo zamilovala do prvej lásky, že som maturovala s mojím prvorodeným synom už v brušku. V jednom momente života som zrazu bola manželkou, matkou, zamestnankyňou v mojej prvej práci. 
 Do toho som sa rozhodla študovať na vysokej škole, odbor andragogika, ktorý jasne nasmeroval môj profesný život a to ako mentorka a lektorka pre mládež a dospelých
 Po 14 rokoch manželstva s troma deťmi prišiel rozvod, do toho diagnóza môjho najmladšieho syna – epilepsia. Domček z karát sa zrútil a ja som začínala od nuly. Nanovo, s nejasnými vyhliadkami, psychicky zlomená, chorá, ubolená. 

Avšak po celý ten čas som aktívne budovala svoje know how:

Načítala som tisícky kníh, absolvovala som stovky kurzov počas mojej vyše 25 - ročnej praxe som odovzdala svoje vedomosti tisíckam ľudí
 Vyskúšala som aké je mať vlastnú živnosť, prácu v štátnej správe, verejnej správe, v súkromnej firme aj v neziskovke
 Vyše 25 rokov som popri práci realizovala tréningy komunikácie, vedenia tímov a zvládania extrémnych záťažových situácií a celkovej odolnosti voči vonkajším podmienkam

 

Celý život ma sprevádzajú náhle zmeny.

Byť sama pre seba oporou vnímam ako svoju celoživotnú úlohu.

Počas uplynulých rokov som načerpala množstvo skúseností, vytvorila a overila v praxi účinné techniky pre osobný rozvoj.

A teraz chcem pomôcť aj tebe. 

 

Mám pre teba workshop, ktorý som "napumpovala" cvičeniami, poznatkami, appkami, radami.

Ty nemusíš nikam cestovať. Pozri si ho priamo u seba doma. Kedykoľvek chceš. Výhodou toho, že to neprebieha "life" v reálnom čase je to, že si to môžeš kedykoľvek stopnúť, čo ti pomôže robiť aktivity vlastným tempom, aj popri deťoch v druhej izbe alebo kým sa ti varí večera v kuchyni. Prípadne si jeho prezretie môžeš rozdeliť na viacero dní. Možno Ti to pomôže lepšie spracovať myšlienky a informácie vo svojej mysli tak, aby si to mohol ihneď implementovať do svojho života. Máš svoje pohodlie a zároveň zažívaš silnú interaktivitu so mnou aj s ostatnými účastníkmi.

Pri tvorbe štruktúry tohto workshopu som kládla dôraz na to, aby som vám odovzdala aj trochu teórie, vedomosti, pretavila som to do jednoduchých ale učinných cvičení, veľa tipov a trikov, aplikácií a moderných technológií a zároveň som to podávala tak, aby si mal/a pocit, že sa spolu iba rozprávame.

Priprav sa na to,že nebudeš len pasívne sedieť pri obrazovke a počúvať. Ale budeš aktívne zapojený do celého procesu, pretože IBA tak sa naučíš implementovať to, čo sa naučíš do svojho života. 

 

Referencie

Henin webinár bol inšpirujúci v tom, že nás sprevádzal stanovením si svojich životných priorít, poskytoval dostatok času na vlastnú introspekciu a dôkladné uvedomenie si dôležitých súvislostí. Páčili sa mi aj tipy na konkrétne nástroje a aplikácie, ktoré zlepšujú efektivitu a vlastný time management, čím môže vzniknúť ideálny časový priestor na oddych, rodinu či dlho odkladané projekty. A to je benefit, ktorý je naozaj na nezaplatenie. Je vidno, že túto problematiku má Heňa zvládnutú a zažitú na vlastnej koži, takže nečakajte žiadne všeobecné teoretické poučky, ale pripravte sa na poriadny náklad sebauvedomenia, ktorý bude ťať do živého. Odporúčam pre všetkých, ktorí už nechcú byť unášaní prúdom všednosti, ale túžia prežiť život vo svojej plnosti, radosti a v harmónii. 

Ondrej Ligač, Investičný a úverový poradca, otec dvoch synov

Heniku poznám už roky a zúčastnil som sa viacerých vzdelávacích programov pod jej vedením. Vždy som získal viac, než som očakával.Jej workshop self-management a self-leadership odporúčam každému, kto sa zaujíma o osobnostný rozvoj, vlastnú organizáciu, pretože sa na ňom môže naučiť konkrétne a jednoduché cvičenia, ktoré mu pomôžu vyriešiť aj nečakané životné prekážky. Odporúčam ho tiež lektorom, pretože Henika počas workshopu používa mnoho inovatívnych online aplikácií a nástrojov na aktívne zapojenie účastníkov, ktoré pomôžu školiteľom najmä v online vzdelávaní v korona časoch. Postup, akým je workshop vystavaný, som použil pri vlastnej prednáške online aj offline a fungoval skvele.

Pavol Markovič - biznis konzultant, mentor a lektor, LinkedIn: Pavol Markovič

S Henikou sme sa zoznámili na biznis raňajkách v SBA Nitra a od tohto okamihu pokračuje naša spolupráca a vzájomné obohatenie sa. Nedávno som sa zúčastnila aj ako poslucháč online workshopu tému Selfmanažment & Selfleadership, ktorý bol veľmi inšpiratívny a vniesol nové pohľady a nápady do tejto oblasti (poznámky som zvizualizovala vo forme myšlienkovej mapy, ktoré verím že pomôžu aj iným k zamysleniu). V tej myšlienkovej mape je všetko vyjadrené, silné momenty a pre mňa bolo tzv. AHA MOMENTuvedomiť si, že NEMÁM zabúdať na SEBA ...jednoducho bol to zážitok ĎAKUJEM Henika, je človek, ktorý robí svoju prácu srdiečkom, dáva do nej energiu a profesionalitu.

Mgr. Mária Mellenová, kouč - mentor - tréner

Henku poznám vďaka kurzu lektorstva, ktorý som u nej absolvoval. Jej workshop self-manažment a self-leadership mi ako freelancerovi pomohol pozrieť sa na spôsoby roztriedenia si priorít a balansu medzi súkromným a pracovným životom, čo vie byť často oriešok keďže pracujem z domu. Bol krásne tematický rozdelený do niekoľkých okruhov s praktickými radami ako plnohodnotne využívať čas, ako správne plánovať, či ako bojovať s prokrastináciou a ďalšie. Každému kto chce pracovať na zvyšovaní efektivity svojej práce odporúčam aby ho navštívil. 

Michal Loučičan, Digital Transformation Consultant, www.Havran228.skLinkedIn: Michal Loučičan

Môj AHA moment spočíval v uvedomení si toho, že nemusím byť ako lístok vo vetre. Vždy som bola odporcom plánovania a kalendárov, lebo som mala pocit, že ma zväzujú a nemôžem si robiť to, čo práve chcem. Žila som v zhone a neistote, či som všetko urobila a stihla včas. Po webinári som začala svoj čas poctivejšie plánovať a používať diár (resp. mám ich teraz dokonca viac – motivačný aj google) a stalo sa, že teraz sa cítim slobodnejšie ako predtým. Uvedomila som si, že aj chvíle pre seba si musím plánovať ako každú dôležitú povinnosť. Mám pocit, že mám viac voľného času ako predtým. Naučila som sa niekoľko nástrojov na udržanie sebadisciplíny v práci aj v seba rozvoji. Mnohému by som rada naučila aj mojich žiakov v škole. Coronakríza ukázala, že selfmanažment moji žiaci nezvládajú rovnako ako my a doma pri učení zlyhávali práve preto.

Martina Ančicová, Učiteľka na obchodnej akadémii, matka 3 detí

Poznáš to, keď:

 Keď si v strese a tlaku, pretože neustále niečo odkladáš na inokedy?
 Keď si frustrovaný a nespokojný, lebo veľa úloh sa ti nepodarilo dokončiť?
 Keď sa cítiš maximálne zahltený a nervózny z tlaku šéfa, manžela/ky, úloh, či nečakaných zmien v tvojom živote?
 Keď si nešťastný, pretože si neplníš svoje ciele, sny a očakávania, lebo na ne nemáš už energiu a chuť?

Môžeš to zmeniť

Môžeš byť spokojný zo svojho výkonu a splnenia všetkých úloh, už žiadne odkladanie na potom
 Môžeš byť plný energie a motivácie a to za akýchkoľvek podmienok životných situácií
 Môžeš byť šťastný a robiť malé kroky k splneniu tvojich cielov a snov
 Môžeš byť rozvážny a pokojný, aj keď na teba tlačí v tvojom živote čokoľvek!

 

Prevezmi zodpovednosť do vlastných rúk.
Staň sa stabilnou oporou a lídrom tvojho života pomocou malých zmien.

,,Najprv si musíme vybudovať pevné základy, ktoré sa nedajú zbúrať. A tie základy sú vo forme zručností, postojov a našich návykov."

- Henrieta Holúbeková

Kým ja som sa postupne učila skúšku za skúškou a prechádzala lekciami svojho života, ty sa nemusíš učiť na vlastných chybách. Môžeš im predísť a celý proces urýchliť.

Ty to však už môžeš urobiť inak

Pýtaš sa, či sa dá byť sám sebe stabilnou oporou  počas akejkoľvek krízy či zmeny? Si práve v čase, keď si sa "zasekol" v životnej okolnosti a nevieš ako dalej?

K tomu, aby sme dosiahli mentálnu, fyzickú a psychickú stabilitu v našom živote, potrebujeme najprv vybudovať pevné základy, ktoré sa nedajú zbúrať. A tie základy sú vo forme zručností, schopností, postojov a našich návykov. 

A práve tieto návody, účinné a overené techniky ti poskytnem prostredníctvom

jedinečného 2,5-hodinového Workshopu: Preži zmenu ľahko

Workshop vychádza z dvoch jasných a kľúčových princípov:
 
Selfleadership = byť sám pre seba lídrom, vodcom a šéfom. Znamená to prevziať zodpovednosť do vlastných rúk a nedovoliť, aby vonkajšie okolnosti mali nad naším životom moc. Líder je tvorcom svojho života. Líder nečaká, kým svet okolo neho bude dokonalý, aby si mohol plniť sny. Líder vie, že dokonalé podmienky nikdy nenastanú a vytvára si život podľa seba tu a teraz. Jednou vetou povedané: byť pánom svojho života
 
Selfmanažment = riadenie a organizovanie samého seba. Prečo je dôležité vedieť riadiť/organizovať seba? Práve organizácia a usmernenie samého seba nám pomôže v usmernení celého našeho života = svoju prácu, rodinu, deti ale aj pocity a prístup k životným okolnostiam. Keď sa nevieme usmerniť, upratať sa a naše činnosti sú len reakcie na vonkajšie udalosti, nemôžeme žiť život podľa našich predstáv. 
Pri zvládaní životných zmien sú tieto 2 veci kľúčové a nevyhnutné. Z mojej vyše 25 - ročnej praxe pri práci so všetkými cieľovými skupinami počnúc mládežou, cez mamičky na materskej dovolenke, rekvalifikujúcich sa nezamestnaných, podnikateľov rozbiehajúcich svoj biznis alebo meniacich svoje portfólio, až po vrcholových manažérov, viem, že iba 10% ľudí si aktívne riadi svoj život, nastavuje sa mentálne na svoj deň a organizuje si všetky oblasti svojho života.

Čo na workshope získaš:

Dostaneš cenné techniky, ako si efektívne riadiť a organizovať svoj pracovný i voľný čas
 Naučíš sa množstvo techník, ako pristupovať a riešiť problémy, zmeny či krízy
 Naučíš sa mať jasný prehľad vo všetkých oblastiach tvojho života
 Dostaneš konkrétne tipy na digitálne applikácie pre efektívnejšie riadenie samého seba
 Pochopíš, ako funguje naše telo a myseľ a čo treba robiť, aby sme sa za každých okolností cítili fyzicky i mentálne fit
 Dozvieš sa, ako pracovať so svojím vnútrom, keď sa necítiš dobre vo svojej koži či emočne ,,down''
 Naučíš sa mať jasný prehľad vo všetkých oblastiach tvojho života

 

ČO ŤA ČAKÁ

Pomocou mojej pokrokovej 4-fázovej metodiky si naštartuješ riadenie seba samého a budeš lídrom svojho života

1. FÁZA (RE)THINKING

 •   zadefinuješ si svoju jasnú predstavu, kam chceš vo svojm živote v konkrétnych oblastiach  smerovať
 •  zanalyzuješ, kde sa práve teraz nachádzaš a čo treba urobiť, čo treba spracovať a prijať, aby si sa mohol posunúť vpred
 •  urobíš ROZHODNUTIE, kam chceš smerovať a definuješ si, ktoré kroky k tomu urobíš a aké nástroje k tomu použiješ

2. FÁZA (RE)FOCUS

 •  naučíš sa rôzne techniky na posilnenie tvojej mentálnej odolnosti, pomocou ktorých dokážeš hravo odolať vonkajším vplyvom a byť mentálne fit
 •  naučíš sa cvičenie, pomocou ktorého prestaneš okamžite prokrastinovať – odkladať veci na neskôr
 • naučíš sa používať 2 silné nástroje moderných technológií, vďaka ktorým sa plne sústredíš a udržíš si pozornosť, až kým nedokončíš svoju úlohu
 •  objavíš svoje tzv. "energetické bomby" - čo ťa vyživuje, nabíja a dodáva ti energiu a radosť do života 

3. FÁZA (RE)ORGANIZÁCIA

 •  získaš mojich 21 spôsobov, tipov a trikov, ktoré mne pomáhajú pri zorganizovaní samej seba
 •  získaš overené techniky a tipy na udržiavanie rovnováhy medzi prácou a súkromným životom – worklife balance
 •  naučíš sa 5 ciest k integrite mentálne stabilného lídra – worldsclass leadership
 •  naučíš sa byť stabilnou oporou a lídrom sebe samému/samej 

4. FÁZA (RE)UNION

 •  naučíš dať dokopy to "puzzle", čo si si stanovil počas workshopu 

Tento workshop je súčasťou vzdelávacieho programu Životológia

Životológia je vzdelávací program určený pre mládež a dospelých. Spolu s Dušanom Matuškom a Gabikou Čepičanovou sme vytvorili v roku 2014 prvých 10 lekcií tohto vzdelávacieho programu u nás na Slovensku a následne sa rozšíril aj v zahraničí. 

Spolu s Teen mentormi Životológie sme sa stali prvými priekopníkmi v implementácii neformálnych techník a metód vzdelávania do formálneho školského systému na Slovensku aj celosvetovo. 

Za posledných 5 rokov, bol tento program predstavený na odborných konferenciách a mládežníckych výmenných programoch v Taliansku, Belgicku, Fínsku, Estónsku, Litve, Poľsku, Maďarsku, Španielsku, Rumunsku, Grécku, na Cypre, na ostrove Reunion, a vzdelávanie touto formou si na vlastnej skúsenosti zažili zástupcovia vlád a odborníkov v oblasti práce s mládežou doteraz z viac ako 125 krajín sveta.

Za ich pomoci sme vytvorili koncept, ktorý je aplikovateľný vo všetkých oblastiach života. Na všetky druhy vzdelávania. Je jednoduchý hravý, vysoko účinný. Otestovala som ho vo firmách, súkromných aj štátnych organizáciách, na seminároch a kurzoch organizovaných pre dospelú laickú aj odbornú verejnosť. Tento workshop PREŽI ZMENU ĽAHKO je súčasťou tohto jedinečného vzdelávacieho programu Životológia.

 

Odpoveď 75 účastníkov z celej EU na otázku, čo si odnášajú z 2 dňovej konferencie zameranej na podporu talentov mládeže? Väčšina účastníkov uviedla slovo Lifeology - Životológia

Nech o mne prehovoria iní

Henrieta Holúbeková

Matka, podnikateľka, zakladateľka House of Knowledge - organizácia pre osobný rozvoj, mimovládna organizácia pre vzdelávanie mládeže a dospelých, mentorka pre mládež, autorka projektu Životológie ® - vzdelávací program pre mládež zameraný na implementáciu neformálnych metód výuky do formálneho školského systému. Cieľom tohto programu je naučiť mládež porozumieť životu, dospelým a sebe samým. Je držiteľkou špeciálnej ceny za rozvoj talentov mládeže, majiteľka Národnej ceny za rozvoj kariéry v oblasti talentov mládeže 2016, patrí medzi 10 najlepších v súťaži Social Impact Award 2015, sociálny inovátor na Slovensku. Tedx rečníčka, poradkyňa vlády na Slovensku, v Čechách a Belgicku v oblasti vzdelávania mládeže v neformálnych vzdelávacích metódach pre generáciu Z a Milienálov. Lektorka, matka samoživiteľka 3 detí.

Vysoká hodnota za peniaze

Z týchto dôvodov som sa rozhodla tak, že všetky svoje produkty a služby budem predávať v 2.kolách:

 1. KOLO - od 20.10.2020 do 31.10.2020 do polnoci

Prvých 10 dní predaj za veľmi nízke ceny - takpovediac "ľudové" -  že síce nepokryjú ani vynaložené náklady, ale mám veľmi silné sociálne cítenie a rada pomáham druhým. Toto je dôvodom, prečo to bude takto VŽDY prvých 10 dní.

 2. KOLO - od 1.11.2020

Po vypršaní prvého kola nastane - predaj za férové ceny - v ktorých si každý nájde ponuku vhodnú podľa svojej finančnej situácie 

Staň sa pánom svojho života a stoj pevne na vlastných nohách!

Nastal čas upratať si svoj život a byť pevný vo svojich rozhodnutiach. 

Aj keď moje poznatky a skúsenosti, získané počas posledných 25 rokov, pretavené do tohto workshopu majú pre mňa hodnotu vyše 10 000€, nechcem od Teba takúto sumu. Som asi prvá osoba na Slovensku, ktorá som sa rozhodla takto: 

Ty sa rozhodneš, koľko si ochotný/á zaplatiť za tento záznam z workshopu. 

A ja som s akoukoľvek Tvojou voľbou OK. Nezáleží na tom, ktorú z ponúkaných súm si vyberieš, všetci dostanete workshop v plnom rozsahu aj so všetkými cvičeniami, ktoré si máš možnosť robiť spolu s účastníkmi. Ja som sa rozhodla jednoducho dôverovať v to, že ľudia, dokážu oceniť to, čo im dáva ozajstnú hodnotu do života a že radi podporia autora, ktorý si istú cestu prešiel a učí to, čo má reálne zažité a odskúšané. Zaplať toľko, koľko ti tvoja momentálna situácia dovolí a podpor ma tak, ako to uznáš za hodnotné.

1. KOLO 

od 20.10.2020 do 30.10.2020 do polnoci

Máš na výber z 3 možností

Koľko chceš zaplatiť? 

 

1. Možnosť

25€

(cena vrátane DPH)

2. Možnosť

37€

(cena vrátane DPH)

3. Možnosť

50€

(cena vrátane DPH)

2. KOLO 

Táto ponuka bude platiť od 1.11.2020. V nutných prípadoch, si ju môžeš zakúpiť aj skôr, ako to tvoja životná situácia vyžaduje a ty chceš robiť na svojej zmene už hneď.

 

1.balík BASIC

50€

(cena vrátane DPH)

v cene je prístup k workshopu

2. balík Rozvoj

200€ 175 €

(cena vrátane DPH)

workshop v hodnote 50 €

 ebook v hodnote 25 eur

1 hodina konzultácie / 60 minút so mnou v hodnote 125 eur

 to všetko v hodnote za 200€, teraz za 175€

3. balík Zmena

3950 eur 1250 €

(cena vrátane DPH)

workshop v hodnote 50 €

 ebook v hodnote 25 eur

celý mesiac, t.j. 30 dní DAY by DAY hodinové konzultácie so mnou každý deň - mentoring, počas ktorého ťa povediem a podporím k zásadnej zmene tvojho života a zvládnutia toho, čo riešiš, a to v hodnote - 30 dní po 125€ je spolu 3875€ - teraz v hodnote za 1250 €

Toto je plná suma za 2 a polhodinový záznam z workshopu.

Ak nenájdeš v tomto workshope ani jednu vec, ktorú chceš implementovať do svojho života, peniaze Ti vrátime naspäť v plnej výške.

 

„Tvoje myšlienky sa stávajú tvojimi slovami, tvoje slová sa stávajú tvojimi činmi, tvoje činy sa stávajú tvojimi zvykmi, tvoje zvyky sa stávajú tvojimi hodnotami, tvoje hodnoty sa stávajú tvojím osudom.“

- Gándhí