Hosťujúci mentori

Viera Ayisi

So svojou umeleckou a pohybovou tvorbou Vierka pôsobí na Slovensku aj v zahraničí už trinásť rokov. Známa je so skladbou „Si moje druhé ja“ z roku 2011.

Vierka bola roky súčasťou tanečnej skupiny Fredy´s Dance Group, tanečná skupina, ktorú založil Fredy Ayisi. Neskôr vytvorila vlastnú tanečnú skupinu, s ktorou spolupracuje s mnohými domácimi a zahraničnými umelcami.

V roku 2007 otvorila svoje tanečno-pohybové centrum v Bratislave. Vyučuje rôzne formy cvičenia pre ľudí rôznych vekových kategórií. Zdokonaľovala sa aj študovaním tanca v New Yorku.

Dva roky pôsobila v Dubaji ako certifikovaná inštruktorka pre Nike a NTC, kde bola súčasťou reklamno-športovej kampane pre Nike Woman 2015.

Momentálne pôsobí doma a v zahraničí ako inštruktorka yogy a trénerka Fit Inspirit cvičenia. V rámci Inspirit agentúry, ktorú založila, sa venuje výučbe a organizovaniu workshopov, pobytov a exotických sústredení, prednáša a venuje sa aj písaniu lifestyleových blogov.

Michal Novota

Michal Novota sa venuje konzultingu a koučingu v oblasti reštartu a rozvoja značiek, PR stratégií, komunikačných, manažérskych a líderských zručností v spoločnosti Restartup. Konzulting v oblasti politického marketing rozvíja v spoločnosti Campaigns pôsobiacej v Českej a Slovenskej republike. Je tiež fundraiserom v Slovenskej organizácii pre vesmírne aktivity. Pracoval ako strategic planner reklamnej agentúry MARK/BBDO, tréner a program officer v International Republican Institute.

Je redaktorom časopisu .Týždeň.

Michal Ti vie pomôcť vybrať stratégiu, nájsť tvoj príbeh a slová vždy, keď chceš niečo v spoločnosti zmeniť alebo ovplyvniť.

Slavomír Hruška

Slavomír  má za sebou skúsenosti z korporátneho prostredia. Pracoval pre spoločnosti Fortune 500. Je skúseným podnikateľom a spoluzakladateľom inovatívnej lokalizačnej spoločnosti Localization guru. Zameriava sa na nové technológie, rozvíjajúce sa trhy a rozvoj podnikania. Je autorom niekoľkých článkov na rôznych portáloch, kde radí začínajúcim startupom ako prežiť v súčasnej divočine. Dokáže sa nato teraz už pozerať z oboch pohľadov - z pozície zakladateľa a aj investora iných startupov. V súčasnosti pracuje v ekosystéme strednej a východnej Európy ako investment manažér venture kapitálových fondov na Fonde inovácií a technológií. Je mentorom anjelských investorov, kde ich vedie a učí k tomu, ako si vybrať správny startup na investíciu a ako rozložiť svoje investovanie múdro a k spokojnosti oboch strán.  Ak máš nápad, ktorý by si chcel uskutočniť ako svoje nové podnikanie, Slavomír je tá správna osoba, ktorá ti pomôže reálne zhodnotiť tvoj nápad, poradí ti ako ho úspešne uskutočniť a prepojí ťa s investormi, ak bude treba.  

Mgr. Ing. Lenka Litváková

je absolventkou slávneho Gymnázia Juraja Hronca v Bratislave a ako sama hovorí, na túto školu má dobré spomienky.  Je právnička, vlastní advokátsku kanceláriu, v ktorej poskytuje svojim klientom komplexné právne poradenstvo a zastupuje ich pred orgánmi štátnej správy, súdmi a pod. Orientuje sa predovšetkým na oblasť práv duševného vlastníctva, v ktorej pôsobí už viac ako 15 rokov. Lenka Litváková je aj špecializovaný patentový zástupca a európsky patentový zástupca. Je mamou dvoch detí, tak okrem toho, že ti vie ozrejmiť pohľad tvojich rodičov, vie ti hlavne pomôcť ochrániť tvoj nápad, čo sa týka patentov, úžitkových vzorov, ochranných známok, dizajnov a autorských práv. 

Emil ESSO Smoliga

je umelec, sound designer, hudobný producent, beatboxer. S beatboxom začal už ako 15 ročný na strednej škole. Už v tom období, tancoval ľudové tance a cestoval s nimi po celom svete. Navštívil Austráliu, Japonsko, Francúzko, Španielsko, Monaco, Bulharsko a mnoho ďalších. Odvtedy prešiel niekoľko talentových show, vystupoval na množstve akcií po celom Slovensku. V roku 2012 sa stal členom Street Dance Academy. V roku 2012 začal navštevovať VŠMU v Bratislave. Od septembra 2013 účinkuje v tanečnom predstavení Julio a Romea v réžií Soni Ferancovej, kde spolu s tanečníkmi SDA prezentuje hiphopovú kultúru trochu inak. Uplatňuje tu svoj beatbox, tak isto svoj talent na herectvo a tanec. Toto je zatial jeho najväčší dosiahnutý úspech, no neprestáva na sebe pracovať a neustále posúva svoje hranice ďalej. A práve vo vyššie uvedených oblastich ti Esso je nápomocný. 

Timotej Križka

sa venuje umeleckej fotografii a filmu, píše literárne eseje a poéziu. Timotej sa po absolvovaní gymnázia venoval štúdiu na Filmovej fakulte Vysokej škole múzických umení. Pozerá sa na svet očami filozofa a vníma viac hĺbku vecí. Je tvorcom filmového a knižného projektu Pokojní v nepokoji.21 foto-príbehov politických väzňov, ktorí aj v neslobode dokázali nájsť pokoj a vnútornú slobodu

Timotej Križka niekoľko rokov navštevoval ženy aj mužov, väzňov svedomia, ktorí na sklonku svojho života hovorili o rokoch strávených vo väzení počas komunizmu. Za to, že sa stretávali, študovali alebo len jednoducho žili podľa svojho presvedčenia. Ich tváre a príbehy nám ukazujú, že medzi vonkajšou neslobodou a vnútorným postojom existuje priestor úplnej slobody duše. Svedčia o tom, že vnútro človeka tvaruje jeho zovňajšok a že aj v nepokoji možno nájsť hlboký pokoj. Ak hľadáš pravdu, slobodu a rád si o tom pofilozofuješ a budeš chcieť vniesť tieto hodnoty do svojej práce, Timo je tu pre teba.